EN

Mini İHA 2 Eksen Gimbal Kamera


Bir süredir üzerinde çalıştığımız Mini İHA Sistemlerine entegre edilecek şekilde 2 eksen gimbal kamera sistemi geliştirme faaliyetleri tamamlanmıştır.

Bir süredir üzerinde çalıştığımız Mini İHA Sistemlerine entegre edilecek şekilde 2 eksen gimbal kamera sistemi geliştirme faaliyetleri tamamlanmıştır. Ürün olarak geliştirilen sisteme ilişkin teknik detaylar, görsel tanıtıcı videolar ile birlikte sitemize sunulmaktadır.

Tamamen karbon fiber kompozit malzeme ve cnc tezgahlarında hassas olarak işlenmiş aliminyum malzemeden imal edilen hassas mekanizma, yazılım ve elektronik donanım modifikasyonları sayesinde uçuş esnasında dikilme ve yönelme eksenlerinde geniş görüş açısı imkanı kazanılmıştır. Aynı zamanda otopilot sistemi üzerinde yapılan değişikliklerle sürekli hedef izleme, kilitlenme, stabilizasyon vb. fonksiyonlarda iyileştirmeler gerçekleştirilmiştir.

2 Eksen Gimbal Kamera sistemi ile 15 Nisan 2011 tarihinde Kilyos sahilinde deniz ve kara üstünde gerçekleştirilen uçuş testlerinden derlenmiş görüntüler ve de mekanizmanın tanıtımına ilişkin videolarda web sitemizde yer almaktadır.

Ülkemizin birçok noktasında kullanımda olan Bayraktar Mini İHA Sistemi teslim edildiği tarihten bu yana 30,000 üzerinde uçuş sortisi tamamlayarak, birçok başarılı görevlerde yer almıştır. Firmamız mevcut ürünün dünya düzeyinde kendi klasmanında en ileri teknolojik seviyesini koruması, teknik performansın daha da üste çıkarılması için ilave özellikler geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir.

Ülkemiz gündeminde de bugünlerde sık sık yer almakta olan İHA teknolojisi alanındaki ihtiyaçlarımızı Milli ve Özgün çözümlerle karşılamak için tüm gayreti ile çalışmalarına devam eden Ar-Ge ekibimiz, başarının ancak kullanıcılar ile birlikte yakın koordinasyon içerisinde çalışma zemininin kurulması, sahadan alınan geri beslemelerin hızlı bir şekilde yeni ürünlere veya mevcut ürünlere iyileştirme yapılmak suretiyle kazandırılması şekliyle olacağına inanmaktadır.