EN

Bayraktar TB2 Kabul İşlemleri Başarıyla Tamamlandı


06 Ocak 2012 tarihinde başlatılan Bayraktar Taktik İHA Blok B Geliştirme Projesinde, 17-22 Kasım 2014 tarihinde yürütülen 1. Sistem Kabul Faaliyetleri başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Kabul faaliyetleri kapsamında muhalif hava şartlarına rağmen (Buzlu bulut, Havada 83 km/saat hızında darbeli rüzgar, türbülans şartlarında uçuş, 37 Km/saat hızında darbeli yan rüzgarda otomatik iniş vb.) 6 Adet İHA Platformu’nun fonksiyonel ve performans uçuşları otomatik taksi, otomatik kalkış, seyir, yarı otonom kullanım, otomatik iniş ve otomatik park işlemleri ile hatasız bir şekilde sergilenmiştir.

Tamamen milli ve özgün tasarımıyla, havacılık tarihimizde uçuş rekorlarına imza atan aynı zamanda dünyada kendi klasmanında en ileri teknolojik özelliklerde olan Bayraktar Taktik İHA Sistemi’nin ülkemizin hizmetine sunulması adına Ar-Ge ekibimiz yoğun emek vermiştir.

Ülkemiz havacılığında Bayraktar Taktik Blok B ölçeğinde ürün aşamasına ulaşmış Milli bir sistem ilk olarak kabul testlerini tamamlamıştır.

Sistemin ülkemiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını diler, bugüne dek manevi desteğini eksik etmeyen herkese şükranlarımızı sunarız.