EN

Baykar Teknofest 2019'da Yeteneklerini Sergiledi


Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen ve BAYKAR’ın da paydaş olarak katılım sağladığı Teknofest 2019 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirildi.

Festivalde Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı ve Cezeri Uçan Arabayı ilk kez sergileyen BAYKAR ayrıca Bayraktar TB2 S/İHA ve Bayraktar Mini İHA’yı da vatandaşlarla buluşturdu.

Festival boyunca bilgi yarışmalarıyla ödüller dağıtılan BAYKAR standında ayrıca Bayraktar TB2 kuyruk servo motor test düzeneği, Bayraktar TB2 ön iniş takımı düzeneği sergilenerek çalışma prensipleri interaktif bir şekilde ziyaretçilere gösterildi. Bayraktar TB2 tarafından kullanılan motor ve pervanesi de ziyaretçiler tarafından ilgiyle incelendi.

BAYKAR standında Bayraktar TB2’nin kamerasını da kullanan ziyaretçiler, Yer Kontrol İstasyonuna oturarak pilotların ve operatörlerin yaşadığı hissiyata yerinde tanık oldular. Yoğun ilgi gören simülasyonda ise çocuklar Bayraktar TB2’yi uçurarak büyük bir keyif aldılar. Tarihçe alanında BAYKAR’ın dünden bugüne kilometre taşlarını inceleme fırsatı bulan vatandaşlar aynı zamanda her gün düzenlenen söyleşilerle Baykar’da çalışmak ve mühendislikler hakkında bilgi aldılar. “Sen Hayal Et BAYKAR Yapsın “ ismi verilen köşede ise minik ziyaretçilerimizin boyadığı BAYKAR üretimi insansız hava araçları gökyüzü ekranında canlı olarak sergilendi.

Ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kalan Cezeri Uçan Araba ve Bayraktar Akıncı TİHA ise festivalin yıldızı olarak nitelendirildiler.

Vatandaşlarımızdan aldığımız harika geri dönüşlerle sonlandırdığımız TEKNOFEST’i önümüzdeki sene iple çekiyor, vatandaşlarımızla yeniden kucaklaşmak için sabırsızlanıyoruz.